Co ubrać na wigilię firmową?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Grudzień to czas świątecznych spotkań firmowych. To świetna okazja do tego, by spędzić czas ze swoimi współpracownikami i przełożonymi w mniej formalnym gronie. Nie można jednak zapominać, że podczas tego wydarzenia również obowiązuje nas odpowiedni strój. Co założyć na wigilię firmową, a czego lepiej unikać? Podpowiadamy!

Strój na wigilię a firmowy dress code

Tak naprawdę to, jaki strój wybrać na wigilię firmową, zależy od tego, jaki dress code obowiązuje w naszej pracy na co dzień. Choć wydawać się może, że na takim spotkaniu możemy zaprezentować styl, w jakim czujemy się najlepiej, to jednak nie zawsze będzie to w dobrym tonie.

Pracowników urzędów, banków oraz innych firm, w których na co dzień chodzi się w garniturze, na wigilii firmowej obowiązuje podobny dress code. Takie spotkania są na podobnym poziomie formalności, dlatego tak ważne jest założenie garnituru na tę okazję.

Jeżeli natomiast jesteś pracownikiem np. branży kreatywnej i na co dzień nie obowiązuje Cię formalny strój i w pracy pojawiasz się w swetrze i jeansach, podobny charakter może mieć Twoja stylizacja na świątecznym spotkaniu firmowym. Warto jednak podnieść ją o oczko wyżej i np. sweter zastąpić nieco bardziej elegancką koszulą.

Jak ubrać się na formalną wigilię firmową?

Firmowe wigilie, które mają formalny charakter najczęściej odbywają się w eleganckich restauracjach. M.in z tego właście powodu wymagają oficjalnego stroju. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście garnitur, najlepiej w kolorze czarnym, granatowym lub grafitowym. Obowiązkowo należy pamiętać również o białej koszuli, krawacie i poszetce.

Odrobinę świątecznego charakteru swojej stylizacji można dodać za pomocą dodatków. Doskonałym rozwiązaniem będzie krawat w kolorze kojarzącym się z Bożym Narodzeniem, np. czerwonym, zielonym lub ciemnofioletowym. Do tego pasująca poszetka z białym obszyciem. Z racji formalnego charakteru stylizacji, lepiej zrezygnować z wzorzystych dodatków z motywem świątecznym.

Jak ubrać się na nieformalną wigilię firmową?

Nie tylko pracowników branży kreatywnej nie obowiązuje na co dzień dress code. Wiele firm nie narzuca swoim pracownikom tego, jak mają być ubrani. W takich miejscach najczęściej spotkania świąteczne mają nieformalny charakter i odbywają się w pubach, barach lub restauracjach typu bistro. Na tę okazję strój powinien być elegancki, jednak nie obowiązuje wysoki poziom formalności.

Z powodzeniem możesz zdecydować się na koszulę z subtelnym świątecznym wzorem, marynarkę i wygodne chinosy. Mile widziane są również sweterki z dekoltem w serek. W tym wypadku wszystkie bożonarodzeniowe akcenty są dozwolone!

Zdj. główne: Artem Kniaz/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*