MĘSKI PROBLEM – JAK UKRYĆ TRĄDZIK?

<a href=MĘSKI PROBLEM – JAK UKRYĆ TRĄDZIK?">
Porady
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Trądzik jest bardzo kłopotliwym problemem. Wielokrotnie przyczynia się do problemów z samoakceptacją i poczuciem własnej wartości. Problem ten nasila się szczególnie u mężczyzn, ponieważ mają oni trudniej zakryć ewentualne niedoskonałości odpowiednim makijażem czy nie znają się na tajnikach pielęgnacji problematycznej cery.

Coraz częściej jednak przekonuje się mężczyzn, że makijaż nie jest niczym złym i naprawdę pozwala ukryć problemy z cerą i trądzikiem. Mężczyźni przekonują się do tego, że używanie podkładu i korektora jest korzystnym dla nich rozwiązaniem, który pomaga lepiej poczuć się we własnej skórze. Facet, który chce ukryć trądzik powinien przede wszystkim skupić się na dobraniu odpowiedniego podkładu (dobrze kryjący oraz matujący, ponieważ zazwyczaj skóra trądzikowa jest związana również z nadmiarem wydzielania przez skórę sebum), ewentualnie także korektora (przydatny do ukrywania pojedynczych zmian) oraz pudru matującego. Choć polski rynek kosmetyków kolorowych dla mężczyzn jest raczej słabo zaopatrzony, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z produktów dla pań oraz z kosmetyków aptecznych, skierowanych do pielęgnacji skóry trądzikowej. Jeśli mężczyzna boryka się jedynie z punktowymi wypryskami może korzystać z zalet lekkich kremów bb, które wyrównują koloryt skóry i są mniej kryjące niż podkład, a na niedoskonałości używać kryjącego korektora.

Stosując makijaż każdy mężczyzna powinien dopasować kosmetyki do wymagań swojej skóry oraz nauczyć się poprawnie go nakładać, tak aby nie tworzyć efektu maski, a przy tym nie wyglądać po prostu źle. Pomocne są tutoriale, które można znaleźć w sieci i które bardzo często dotyczą właśnie makijażu skierowanego dla mężczyzn. Pozwolą one nauczyć się wszystkim zainteresowanym panom prawidłowego sposobu nakładania podkładu za pomocą palców lub pędza czy gąbki, tak aby dobrze zatuszować zmiany skórne, a także pokażą tricki, jak zmniejszyć widoczność trądziku za pomocą domowych sposobów i kosmetycznych technik.

Warto jest pamiętać, że nie należy szukać jedynie sposobów na ukrycie trądziku. Każdy mężczyzna, który boryka się z tym problemem powinien zasięgnąć porady lekarza, najlepiej dermatologa oraz wykonać niezbędne badania. Bardzo często trądzik jest wynikiem problemów hormonalnych, a także genetycznych predyspozycji. Warto jest także postawić na odpowiednią pielęgnację – świetnie sprawdzają się naturalne kosmetyki, które działają antybakteryjnie oraz łagodzą stany zapalne. Leki oraz kosmetyki polecone przez dermatologa znacznie zmniejszają widoczność trądziku i pozwalają pozbyć się problemu raz na zawsze – choć bardzo często droga do uzyskania takiego efektu jest trudna i żmudna, ponieważ wymaga dużej regularności oraz zaangażowania. W trosce o skórę trądzikową pomocne są także zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetycznym – każdy mężczyzna może umówić się w takim miejscu na konsultacje i wspólnie ze specjalistom omówić ewentualny plan zabiegów, które przyniosą ukojenie oraz poprawę wyglądu i zdrowia skóry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*