Kosmetyki do mycia twarzy dla mężczyzn

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Męska skóra jest równie wymagająca co damska. Wielu panów popełnia błąd, nie dbając o nią odpowiednio. Nie wystarczy przez przypadek umyć twarz pod prysznicem okazjonalnym kosmetykiem czy mydłem. Odpowiednie dbanie o skórę odwdzięczy się młodzieńczym i wypoczętym wyglądem. Na co zwrócić uwagę przy doborze kosmetyków do mycia twarzy dla mężczyzn?

Cera tłusta

Posiadacze tłustej skóry mogą zauważyć charakterystyczne świecenie się twarzy w ciągu dnia. To nieestetyczne zjawisko nazywane jest zbieraniem się sebum. Tłusta cera ma skłonności do zapychania się i wyprysków, dlatego w celu zmniejszenia tego efektu, należy dwa razy dziennie oczyszczać ją i tonizować. Idealnie sprawdzą się tu kosmetyki posiadające w swoim składzie substancje antybakteryjne, takie jak:
– glinka,
– olejek z drzewa herbacianego,
– cynk.

Warto też zwrócić uwagę na zawarte drobinki wspomagające oczyszczanie mechaniczne. Należy jednak uważać i nie przesadzać z nadmiernym myciem. Wzmożona pielęgnacja może doprowadzić do zwiększonego łojotoku.

Cera mieszana

Panowie, którzy zmagają się z cerą mieszaną, mogą zauważyć tendencję do przetłuszczania się strefy T (czoło, nos, broda) oraz wysuszonych policzków. Dbanie o taką skórę nie jest proste i wymaga należytej uwagi. Kosmetyki do mycia twarzy powinny posiadać wiele aktywnych składników oraz nawilżać. Głównym celem jest tu unormowanie pracy gruczołów.

Cera sucha

Sucha skóra narażona jest na pęknięcia i podrażnienia. Właściciel tego rodzaju cery nawet po nałożeniu kremu po kilku chwilach odczuwa napięcie jak zaraz po umyciu. Polecanymi kosmetykami w tym przypadku są delikatne pianki i łagodne żele. Opłaci się skupić na pielęgnacji i oczyszczaniu, które dokładnie celuje w nawilżenie.

Czego szukać na półkach?

Po określeniu typu cery łatwiej będzie przyjrzeć się produktom do mycia twarzy, które znajdują się na półkach sklepowych oraz wybrać te najodpowiedniejsze. Asortyment może zadziwić mnogością możliwości.

Dostępne są:
– tradycyjne żele,
– nawilżające żele-kremy,
– drobnoziarniste peelingi,
– specjalne mydła,
– delikatne pianki,
– dokładnie oczyszczające scruby.

Decyzja o tym, z których kosmetyków będziemy korzystać, może nie być łatwa. Warto przetestować kilka produktów i sprawdzić jak reaguje skóra. Jeżeli występujące problemy ze skórą nasilają się, warto skorzystać z dermokosmetyków, które są sprzedawane w aptekach. Ich skład jest dokładnie przeanalizowany, a działanie potwierdzone wieloma badaniami.

Kosmetyki do mycia twarzy dla mężczyzn są pierwszym krokiem do odpowiedniej pielęgnacji. Należy również pamiętać o tonizowaniu, nakładaniu odpowiedniego kremu oraz w miarę możliwości wszelkich zabiegach oczyszczających lub nawilżających. Pomimo że męska skóra starzeje się wolniej niż damska, to jednak ten proces postępuje. Wszyscy panowie, którzy podbierają kosmetyki swoim partnerkom, powinni z tym skończyć. Ich skóra
– jest o wiele grubsza,
– wytwarza więcej łojotoku,
– posiada pokaźne owłosienie,
– jest narażona na podrażnienia po goleniu.

Dlatego konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Bez względu na rodzaj cery, warto pamiętać o regularnym nawilżeniu, które sprawi, że twarz będzie pełna energii każdego dnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*