JAK MĘŻCZYZNA POWINIEN O SIEBIE DBAĆ NA CO DZIEŃ?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czasy, kiedy panowie nie musieli dbać o wygląd zewnętrzny i skupiali się wyłącznie na pracy oraz zarabianiu pieniędzy minęły bezpowrotnie. Współczesny mężczyzna spędza w łazience niemal tyle samo czasu co kobieta i posiada wiele kosmetyków, za pomocą których pielęgnuje swoje ciało. W związku z nieustannie zmieniającymi się trendami warto przyjrzeć się bliżej, jak na co dzień powinien dbać o siebie nowoczesny mężczyzna.

Punktem wyjścia jest codzienna pielęgnacja ciała i skóry twarzy. W związku z tym, że mężczyźni raczej preferują prysznic niż wannę, niezbędnym kosmetykiem dla każdego faceta będzie żel pod prysznic. Dobry żel powinien mieć nie tylko właściwości myjące, ale również i nawilżające skórę. Istotne znaczenie ma także zapach, który powinien być świeży i męski. Jeśli chodzi o mycie twarzy, to powinno się wybierać produkty dostosowane do rodzaju skóry. Stosowanie tradycyjnego mydła nie jest wskazane, ponieważ może sprawić, że cera stanie się przesuszona, a co za tym idzie tłusta i matowa. Odpowiednio dobrany kosmetyk do codziennej pielęgnacji skóry twarzy powinien mieć właściwości nawilżające i uelastyczniające. W związku z tym, że wielu panów rozpoczyna dzień od porannego golenia, warto poświęcić opisowi tej czynności nieco więcej uwagi.

Mężczyzna dbający o swój wygląd zewnętrzny proces golenia zaczyna od wykonania peelingu twarzy. Czynność ta nie tylko pomaga pozbyć się martwego naskórka, ale dodatkowo unosi włosy, ułatwiając pracę golarki. Nieodłącznym atrybutem każdego nowoczesnego mężczyzny powinna być wysokiej klasy golarka, która szybko i skutecznie pomaga pozbyć się niechcianego owłosienia. Panowie posiadający bujne wąsy lub brodę powinni natomiast zaopatrzyć się w nożyczki i trymer umożliwiające regularną pielęgnację zarostu. Istotny wpływ na wygląd skóry twarzy ma także stosowanie odpowiedniej wody lub balsamu po goleniu. Dobrej jakości produkt powinien łagodzić podrażnienia i roztaczać przyjemny, świeży zapach.

Niedopuszczalne jest korzystanie z tanich wód kolońskich na bazie spirytusu charakteryzujących się ostrą, duszącą i niezwykle intensywną wonią. W związku z tym, że zapach w bardzo istotny sposób wpływa na wizerunek mężczyzny, nowoczesny facet musi posiadać przynajmniej jeden wysokiej jakości perfum. W związku z tym, że ludzki nos bardzo szybko przyzwyczaja się do kompozycji zapachowej, z którą ma często do czynienia, optymalnym rozwiązaniem jest zakup kilku rodzajów kosmetyków, używanych zamiennie w zależności od pory dnia czy sytuacji. Decydując się na zakup perfum, należy zwrócić uwagę na to, aby były one dostosowane do osobowości danego mężczyzny. Perfumy przeznaczone dla nowoczesnych mężczyzn zazwyczaj posiadają drzewne, korzenne bądź zwierzęce nuty zapachowe. Często dodaje się do nich kompozycje morskie lub cytrusowe, które dają uczucie świeżości. W opinii specjalistów zapach dla nowoczesnego mężczyzny powinien być energetyzujący i intrygujący. Poza dbaniem o higienę i czystość każdy mężczyzna powinien pamiętać o swym zdrowiu i kondycji fizycznej.

Odpowiednia dieta, regularnie uprawiany sport, rezygnacja z używek poprawiają wygląd i samopoczucie. Wszystkie wymienione czynności wykonywane kompleksowo sprawiają, że mężczyzna staje się pewny siebie i swojej wartości. Tego rodzaju uzasadniona pewność siebie jest niezwykle pożądaną cechą, która wyróżnia nowoczesnych mężczyzn.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*